| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema legata de scoala de soferi.Am facut scoala de soferi si trebuie sa dau sala,problema e in felul urmator:
Am inteles ca la politie,intrebarile,softul sunt ca cele din cartea de anul trecut, si anume 2014.Eu o am si pe cea de 2014 mai demult,dar acum la aceasta scoala am cumparat-o si pe cea mai noua, cea de 2015. L-am intrebat pe instructor si mi-a zis ca la sala intrebarile sunt formulate la fel ca in cartea de 2014 cu exceptia ca se vor scoate cam 200 de intrebari. daca nu ma insel.Eu am facut toate intrebarile din cartea 2015(aprox. 1200), cea de 2014 are cam 1600. Vreau sa-mi spuneti si mie,cei care ati dat sala de curand, cum sunt intrebarile...ca in cartea 2015 sau 2014 ca m-am zapacit de tot.Pe mine m-a pus instructoru' sa facintrebarile de pe site-ul www.drpciv.ro,care nu se aseamana cu cele din cartea 2015 ceea ce tind sa cred ca sunt din cartea 2014.Va rog, lamuriti-ma... daca softul cu intrebari la politie e ca in cartea 2014 cu exc ca probabil vor fi mai putine le voi face pe acelea ca sa ma familiarizez cu ele chiar daca sunt mai multe(s-au mai scos din ele din ce am inteles).Si la scoala la legislatie softul respectivei scoli de soferi avea intrebarile ca in cartea 2014, daca nu ma insel. HELP ME!

4 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Fa chestionare de pe site-ul www.pdc.ro, multi spun ca intrebarile sunt 100% ca la examenul auto. Ai 42 de chestionare si daca le inveti pe acelea sigur ei sala din prima. Eu am luat si cartea din 2015 de legislatie rutiera, dar instructorul mi-a spus sa invat sa rezolv chestionare ca asta e cel mai important. Daca faci cele 42 de chestionare du-te linistit la examen si il ei cu 23-24 de pct. Numai bine si sa te ajute dumnezeu sa il ei din prima. Si eu o sa il dau la inceputul lunii octombrie.

| madalinamadu a răspuns:

Indiferent de unde ai face chestionare, întrebări nu vor fi exact aceleași. În mare, dacă ești atent la întrebare nu ai cum să greșești. Eu am făcut toate întrebările din cartea din 2014 de 3 ori și am luat sala cu 26 din 26.

| Razwan29 a răspuns (pentru madalinamadu):

De cartea din 2014 m-am apucat si eu, pana acum am facut-o pe cea de 2015 toata, dar am auzit ca intrebarile sunt cam la fel, bine ca ea are 1500 de intrebari si stiu ca acum s-au scos cam 200 de intrebari din ea...deci cam 1300 sunt in total

| Razwan29 a răspuns (pentru madalinamadu):

Am si eu cartea de 2014:ai dat de mult sala? adica ma gandesc sa nu schimbe astia softu' sa nu mai fie intrebarile/raspunsurile la fel