| NicutAdrian a întrebat:

Salut, am și eu o skoda fabia 1.2 benzina din 2005 și în bord mi-a apărut oil cu o cheie în stânga în afișajul de la kilometraj, asta înseamnă că trebuie să fac schimbul de ulei?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca avertizarea este galbena, iar nivelul uleiului pe joja este peste marcajul minim, inseamna ca trebuie facut schimbul de ulei, si resetat bordul/revizia.
Dar de obicei apare ceva legat de "service" cand trebuie facuta revizia si resetat, daca scrie "oil", cred ca ai nivelul scazut, si trebuie completat. Verifica joja.