| Gabrielllllcobra a întrebat:

Salut, TPU am o skoda fabia 1.2 benzina din 2004 și în bord mi-a apărut oil cu o cheie în stânga în afișajul de la kilometraj, cand pornesc masina si dupa cateva minute dispare si imi apar niste numere care tot cresc. Schimbul de ulei si filtrele le-am schimbat acum 2 luni. Ce ar putea sa aiba?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iți mai zice să schimbi odată, el (computerul de bord) neștiind că ai fost harnic și deja l-ai schimbat

| Gabrielllllcobra explică (pentru sierra1):

Probabil da, mecanicul a zis sa il schimb la 15000 de km dar l-am schimbat la 10000 de km si martorul asta OILL mi-a aparut dupa ce am mai facut 5000 de km de sau facut 15000 de km.

| sierra1 a răspuns (pentru Gabrielllllcobra):

Din butonul de la bord, resetezi SINGUR indicația aia

| Gabrielllllcobra explică (pentru sierra1):

Am resetato din butonul de bord la 0.0

| relian a răspuns (pentru Gabrielllllcobra):

laughing ai resetat kilometraju, nu lumina aia de avertizare.Dar e bun si asa rau.Sint masini la care poti restea si din butoanele masinii, dar unele poti doar cu ceva scaner.

Daca ai manual, citeste acolo la ulei ce spune, ori intri pe Youtube scrii in englezaceva genul : " how to reset change oil light on 2004 skoda fabia 1.2 L" si sigur gasesti video ce se face, cum se face, pas cu pas.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Zugravul care ti-a bulit schimbul de ulei, n-a avut habar cum e cu resetarea bordului la "astea moderne" (de acum 20 de ani).

| KovacsB a răspuns:

Mecanicul a uitat sa-ti reseteze computerul de bord.Amator.

| Coty93 a răspuns:

Salut,trebuie sa pui tester si sa resetezi datele de service