| Dragooos a întrebat:

Am si eu o skoda fabia 2002, de ceva timp aerul nu imi mai functioneaza pe treptele 1, 2,3 si merge doar pe treapta 4. Astazi am schimbat panoul de comanda deoarece am presupus ca nu mai functioneaza butoanele, dar are aceiasi problema, aerul funtioneaza doar pe treapta 4. Poate cineva sa ma ajute?

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Undeva langa ventilator ai o rezistenta electrica verde cu 4 fire.
Dar nu este arsa.Are o protectie la supraincalzire care cedeza din cauza imbatranirii.https://www.4tuning.ro/......1-85-1.jpg

Chestia aia mica inchisa la culoare cilindrica din partea de sus a imaginii este intrerupta. Temporar poti sa o scurcircuitezi si o sa mearga.