| Fabian0504 a întrebat:

Salut,am si eu un Audi A4 B7. Vreau sa ii pun semnalizare laterala dinamica, nu imi plac cele stock.Intrebarea mea este daca sunt legale sau trebuie omologate.

https://ivnshop.ro/......-tt-a8-c5/

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sunt legale, nu se pot omologa.
Dar nici importante nu sunt, deci poate scapi. Mie nu mi-au functionat niciodata alea (originalele), si nu m-a intrebat nimeni de ele, nici macar la ITP-uri.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice modificare la sistemul de iluminare este teoretic ilegala daca nu e omologata, iar majoritatea sitemelor de iluminare aftermarket nu prea se pot omologa.

| IceRope a răspuns:

Legal, trebuie omologare. Orice modificare adusă stock-ului trebuie aprobată de RAR.