| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu un piaggio bravo si i-am bagat set i-am schimbat carburatorul bujia semiringul de la ambreiaj si dupa ce i le-am bagat mergea(tinand cont ca era toamna si era cald) dar acum iarna cand este frig nu mai porneste incerc sa o pornesc pe cric si nu vrea nici cu shock nici cu nimic cand ii dau sa o pornesc si nu o ia ii desfac bujia si cateodata este uda cateodata nu, o ard o pun calda si tot nu merge dar cand este un pic mai cald porneste cu shock dar scoate fum si da rateuri daca o accelerez. De exemplu ieri la 1 grad am pornit-o pe cric si am accelerat-o 2-3 min si am incercat sa o las la relanti si a murit si vara porneste dar tot greu si daca ii dau,, blana,, da rateuri si pierde din viteza VA ROG SA-MI SPUNETI SI MIE CE SA FAC! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate bateria-i moarta? Intreb si eu asa de plictiseala

| kraiova00 a răspuns:

P.S: i-am desfacut chiuloasa si i-am sters capul pistonului dar acolo nu are garnitura posibil sa prinda aer pe acolo? si mai vreau sa mentionez ca are si cureaua noua si cand apas decompresia si incerc sa o pornesc cureaua patineaza si variatornul nu se misca decat daca il invart eu putin cu mana, cureaua nu este tocita sau mare pentru ca pana acum a mers cu ea dar nu stiu ce are

| Virgil_Patacean_1953 a răspuns:

-curata carburator si filtru din interiorul lui
-strange bine suruburile la montare nu inainte de a verifica garnitura