| Toni32 a întrebat:

Salut, am si eu un skoda fabia cu motor 1.6 tdi, si am o nelamurire.
In talon nu imi apare nimic cum ca as avea filtru de particule, dar masina are martorul de dpf in bord. E posibil sa fie anulat, sau pur si simplu nu e trecut in talon si au gresit cei de la rar?

Răspuns Câştigător
| MrTech1HD a răspuns:

Ai martorul aprins sau doar ți se vede martorul acolo? Deoarece pe orice bord sunt puși toți martorii și sunt funcționali doar cei care au și legătură cu mașina. De ex, am la mașină mea martorul de la decapotare pentru ca sunt și variante care se decapoteaza, dar este nefuncțional și nu se aprinde niciodată pentru ca nu este decapotabila

| Toni32 explică (pentru MrTech1HD):

Nu am martorul aprins, dar cand dau contact, se aprinde si se stinge dupa

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KingOoO a răspuns:

Pai nu ai zis din ce an este sau modelul de fabia, ca de exemplu alea din 96-2005 nu au, dar din 2005 pana in 2009-2013 au.
Si nu, filtrul de particule nu este trecut in talon la nimeni.