| Muntis232 a întrebat:

Salut, am skoda octavia 1 din 2006 1.9 alh si am turat-o pana la 5000 rpm si a inceput sa tremure toata masina, de ce? Si pe la capacul unde pui ulei la motor trebuie sa imi arunce ulei sau nu trebuie?( se aude un fel ca cum ar face bulbuci si nu arunca ulei)

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unele motoare stropesc cu ulei pe la buson, altele nu. Depinde de constructia lor. Nu e nici o problema daca arunca, sau nu.
Cat despre tremuratul la turatie mare, ar putea fi multe, dar cel mai probabil volanta s-a dus.