| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Salut, am un Audi a4 b6 2.5 tdi 2002 si vreau sa îi schimb uleiul la cutie, precizez ca este automata. Cati litri ar intra?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Am avut un audi A6 din 2000 nou cu carte si acolo scria, fluidu la transmisie nu se schimba niciodata, moare masina, o arunci la fier vechi si acel fluid inca mai este bun.Am tinut masina aia 17 ani si nu i-am schimbat fluidul ala, nici dealeru nu la schimbat.Am intrebat si au zis ca nu,se schimba doara de se umbla la transmisie,daca s-a spart baia si ai pierdut etc.
La baia de la transmisie este un buson,dar pe acolo se baga acel fluid cu o pompa,de scos nu stiu pe unde,dar poti gasi pe Youtube destule video.
Ai nevoie sa ridici masina pe lift,apoi cu o pompa special sau improvizata se pune pe la acel buson fluid pana cand incepe sa curga,atunci te opresti, ala este nivelul.
Daca tu nu ai scos nimic din acel fluis, sau nu ai pierdut, irosesti banii degeaba, bani aruncati in vant.
Dar uni oameni cand nu au ce face isi fac singuri probleme, dupa sa aiba ce face laughing

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Fluidul ala la transmisie nu se schimba, citeste in cartea masinii si vezi chiar scrie ca ala nu se schimba.
Daca ai carte ar trebuie sa scrie acolo, daca nu pune pe google si gasesti raspunsuri destule.De aia ai internet, pune si invata si tu sa-l folosesti laughing

| EdyPn a răspuns:

Cred ca 2.4l dar mai bine scoate uleiul și vezi cât este

| سشغع_ظشیشب_1994 explică:

Multumesc frumos!