| Gotti08 a întrebat:

Salut TPU. Ce denumire are cutia automata la un Opel Vectra B din 99'? Este cea cu butonul in fața. Cati litri de ulei intra in eventualitatea unui schimb?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Transmisie se numeste nu cutie,cutie e aia de pantofi,sau daca te referi la cutia de viteze,aia este o bucatica din transmisie.
Pai cum sa se numeasca,transmisie automata,sau poate te referi ce model tiptronic,sau nu mai stiu,ceva genul asta.
Ala nu-i ulei,este un fluid hidraulic,iar cati litri,daca ai carte ar trebuie sa scrie,daca nu cauta pe Youtube in limba engleza si gasesti video,sau pe google.
Sau nu stii cum sa cauti laughing masina aia la transmisie ar trebuie sa aiba joja, apoi daca vrei sa schimbi primul lucru, dai jos fluidul ala, masori cati litri ai scos, apoi stii cam cat sa bagi la loc, te uiti la joja si de mai trebuie nitel mai adaugi.