| LookBehinD a întrebat:

Am un audi a4 b7 si as vrea sa-i schimb casetofonul deoarece nu imi citeste cd-urile. daca nu pun original pierd comenzile de pe volan? casetofonul este audi concert 2

Si daca se poate sa mi recomandati un casetofon bun..multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fa cd-uri in format track si probabil ti-le va citi, sau eventual cumpara o magazie virtuala (este un adaptor care se monteaza la playerul original si iti citeste melodiile de pe stick/card).

| LookBehinD explică (pentru OldSoul):

Am facut in format track..este ceva dus la el, cred ca lentila. acea magazie se monteaza prin spate? gen, nu as vrea sa fie fire la vedere pe bord

| OldSoul a răspuns (pentru LookBehinD):

Acea magazie este o cutiuta mica, se monteaza prin spatele playerului, si o duci unde vrei tu, de exemplu in torpedou sau in cotiera, nu ramane nimic vizibil.

| DataSoft a răspuns:

Da evident ca pierzi comenzile dupa volan daca montezi alt casetofon. Dar este posibil sa gasesti ceva adaptoare cu care poti sa faci iar sa iti functioneze comenzile dupa volan... poti incepe prin a cauta pe forum`uri ceva informatii.
bafta

| LotruNegru a răspuns:

Daca iei tot un casetofon original o sa ai mufa pentru comenzile volan.