| Daviddamiean123 a întrebat:

Am un audi a4 b8 si am observat ca luminile din usi nu se aprind, la nicio portiera, initial credeam ca poate nu am dar mi-am dat seama ca nu are cum odata ce la nicio portiera nu se aprind e o problema, nici in bord nu imi arata daca am vreo portiera deschisa, ci doar luminile din plafon se aprind fiind setate sa se aprinda la deschiderea unei usi. Poate e o problema din calculatorul masinii daca nu indica in bord? Sau vreo siguranta dusa daca nu se aprind? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| aNdr3i1947 a răspuns:

Poate fi vorba de un senzor sau cum ai zis tu sa fie ceva din calculatorul mașinii. Îți sugerez sa pui un tester pe mașină și dacă nu găsești problema cu testerul sa apelezi la un mecanic.
Sa te uiți și la siguranțe sa nu fie vreuna arsa.
O zi bună!