| Daviddamiean123 a întrebat:

Am un audi a4 b8 si am inservat ca luminile din portiere nu se aprind, nici in bord nu imi apare martorul de usa deschisa, desi in plafon se apinde lumina cand deschid usa fiind setata in acest mod, stiti cumva care e problema? Pentru a aparea in bord poate fi ceva din calculatorul masinii?

1 răspuns:
| aNdr3i1947 a răspuns:

Poate fi vorba de un senzor sau cum ai zis tu sa fie ceva din calculatorul mașinii. Îți sugerez sa pui un tester pe mașină și dacă nu găsești problema cu testerul sa apelezi la un mecanic.
Sa te uiți și la siguranțe sa nu fie vreuna arsa.
O zi bună!