| AcTy a întrebat:

Salut, am un audi a6 c7 2.0 177 dpf off, soft, am o intrebare, mie fuel rangeul imi scade foarte mult, adica uneori parcurg 20 km cu consum de 6.5-7 si mie mi se duc cam 50 60? Aveti idee de ce?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti-ai facut softul la un gamer de 16 ani, de aia.
Ai harta de injectie legata ca insulele Canare. Daca da si cu fum negru, am dreptate.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Poate pur si simplu face prost calculele conputeru. patesc si eu dar la un BMW. Cel mai sigur iti faci consumul la pompa. Fa plinul, condu vreo 100km si dupa fa iar plinul si vezi exact cat ai consumat. Daca in aia 100km consumul e normal atunci nu trebuie sa iti faci griji de ce scrie pe bord. De exemplu mie imi apare ca consuma 10 in oras dar cand fac consumul la pompa imi iese 8 in oras ( Tg. Mures) si 5.5-6 afara ceea ce e normal pentru masina mea.