| AcTy a întrebat:

Audi a6 c7 2.0 2013 177cp.
Am consum mediu de 8-9 si am observat ca rangeul masinii se duce destul de repede, de ce? In comparatie cu passatul b8 2.0 150cp cu care am consum mediu de 4-5.care este explicatia consumului atat de mare, merg la fel ca si b8ul? Ajutor

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e asa o enigma ca un motor mai puternic pe o masina mai grea consuma mai mult?

| sierra1 a răspuns:

"passatul b8 2.0 150cp cu care am consum mediu de 4-5"

aici e clar că exagerezi

| Panamax a răspuns:

Cam maricel consumul.
Exista posibilitatea ca DPF ul sa fie infundat si masina sa faca regenerari mai dese.
Iti dai seama usor ca isi face regenerarea cand opresti la semafor si are 1000rpm in bord in loc de 800.

| goguPatent a răspuns:

Cate kg trage in plus Audi ala dupa el fata de Passat?

| Adrian5575 a răspuns:

Poate are cai băgați.