| Darius_Farkas_1993 a întrebat:

Salut, am un audi a6 c7 4g, 2.0L TDI manual si as dori sa stiu viteza maxima reala.
Nu din fabrica de 230km/h.
Eu am prins 259km/h!
Daca ma puteti ajuta! Multumesc!

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

325, dar daca mergi la vale baga vreo 332. Si daca vrei cu adevarat repede, trece de 600 km/h daca o arunci din avion.

| johnnny123 a răspuns:

Dar viteza reală de la care nu te mai salvează niciun sistem de siguranță o știi? Îți dau un indiciu: Este cu mult mai mică de 259km/h

Să ții minte asta când vei avea carnet de conducere, pentru că deocamdată ești doar un copilaș care visează că a prins 259km/h

" în 19 Iunie 2018 | Darius_Farkas_1993 a întrebat:
Salut! TPU, Am 16 ani si dau de A1"

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Eee asa e cand se uita din dreapta la cesurile de bord in timp ce taica su e la volan... are fantezii

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

De fapt era vorba de 25, 9! big grin

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nici, ca trotinetele sunt limitate la 25

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu fi rau si tu, era la vale si cu vintul din spate...winking

| Darius_Farkas_1993 explică (pentru johnnny123):

1.Nu am visat
2. Tatal meu o prins 259km/h
3.nu sunt un copilaş, am 17 ani

| Darius_Farkas_1993 explică:

Multumesc pentru raspunsurile toxice ale voastre.

| johnnny123 a răspuns (pentru Darius_Farkas_1993):

În acest caz, transmite-i tatălui tău că este un om infantil și iresponsabil care pune în pericol viața lui, a copilului lui și a celorlalți participanți la trafic pentru că încearcă să-și compenseze virilitatea pierdută cu bravadă de doi lei.

Iar la 17 ani, exact asta ești: un copilaș inconștient. Problema majoră este că moștenești un alt copilaș inconștient, care este tatăl tău.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

O sa iti zica ca a testat masina in Germania si era legal.

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Hai că l-ai intuit bine, chiar așa au stat lucrurile. Are un tătic cu Audi A6 și minte la fel de puțină ca el.

Le-aș recomanda să se uite la filmulețul ăsta ca să înțeleagă ce înseamnă un impact la 12km/h, dar nu cred că au capacitatea de a trage vreo concluzie de aici.

https://www.youtube.com/watch?v=SaxzFrHvUV4