| boss97 a întrebat:

Salut.Am un audi a6, și când îl pornesc cu botul în deal,în rampă,pornește cam greu,dar când îl pornesc pe loc drept ori cu botul la vale pornește la sfert, care ar putea fi cauza?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Habar nu am ce ar putea fi dar se pare ca in cazul tau este dupa cum este inclinat rezervorul de combustibil.
Acolo trebuie cautata cauza de ce cand e inclinat intr-o parte porneste usor si in cealalata greu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A6 se fabrica de la inceputul anilor 90, pana in prezent.
Atat pe benzina, cat si pe motorina. Fii mai explicit, cand pui o intrebare.
Am o banuiala ca e ragalie din anii 2000, pe motorina, iar rezolvarea ar putea fi schimbarea filtrului de motorina (se schimba chiar daca e Audi), si montarea unei supape de sens, pe conducta de tur, intre pompa de injectie si filtrul de motorina.

| conaltura09 a răspuns:

Nu prea inteleg situatia ta, oricum masina e logic sa porneasca mai greu cand e in rampa, insa daca ai aceeasi problema cand masina e pe loc drept, poate fi un senzor care nu face contact cum trebuie, dar cel mai bine du o la un mecanic!

| Boss_Bgte_1994 a răspuns:

Ești tu prea prost

| boss97 explică (pentru Boss_Bgte_1994):

Și tu prea deștept pentru lumea asta, pidaras, go in the hell