| JohnnyR0 a întrebat:

Am un BMW E46 318D.
As vrea sa ii maresc puterea pana pe la 200Hp +- cu niste costuri cat mai scazute.
M-am gandit la o turbina de 320d 150hp, evacuare inox.

Turbina este plug & play?
Aceste modificari necesita si un intercooler mai mare?
Ce timpi de accelerare voi obtine?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Iclaurentiu a răspuns:

Daca vrei putere ceva mai mare pune-i un Soft.
O sa i cresti puterea undeva la 20-25 de cai. La mai multi nu te sfatuiesc sa te bagi deoarece la 200 de cai deja o sa ai in cel mult o luna motorul plin de ulei, ambreaj dus, injectoare si asa mai departe.
Nu are rost, pacat de masina.
Daca vrei masina de viteza ia-ti 320i, 325i sau nemuritorul 330i.
La 320i din Soft il duci la 200 si iti garantez ca nu crapa.
Bafta!