| Ttttttt5tttt a întrebat:

Salut, Am un Audi a4 b8 an 2010 2. 0tdi 143cp, automat și as vrea ceva cai în plus, m-am gândit sa i pun un intercooler mai mare(recomandați - mi unul) și o turbina de motor 2.7(dar se potrivește? Are aceleași prinderi? Dacă nu, recomandati- mi o turbina mai mare pentru acest motor) cam câți cp Scot cu aceste doua modificări? Și motorul se forțează prea tare!? Se poate distruge? Funda! Funda!

1 răspuns:
| Yon1470 a răspuns:

Mergi la un service de specialitate si pune acolo aceste intrebari, ca sa iesi mai in avantaj.Depinde si cat vrei sa scoata ca sa stii ce modificari sa-i faci. Daca vrei 170 de cai, cu o turbina mai mare si o resetare, n-ar fi o problema.