| anonim_4396 a întrebat:

Am un buget de 10.000 de Euro cu care aş dori să cumpăr o maşină SH.
Aş dori să ştiu care sunt cele mai calitative, performante, fiabile, rezistente mărci auto, din ce ştiu cele nemţeşti domină cam la orice capitol., adică Mercedes-Benz, BMW şi Audi.
Ce părere aveţi? Ce recomandaţi?
Mulţumesc anticipat celor ce îmi vor răspunde.

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

1) Nu exista masini SH calitative, rezistente, fiabile s.a.m.d. Cand cumperi o masina SH este exact ca la ruleta ruseasca, depinde cum ti-e norocul.
2) Ce parere sa am? Mai bine mai strangi 3000 de euro si-ti iei o masina adevarata, adica una noua direct de la reprezentanta. E pacat sa arunci 10.000 de euro pe o masina SH.
3) Masinile nemtesti nu mai sunt ce erau odata. Cele mai calitative si mai fiabile masini din lume sunt masinile japoneze.

2 răspunsuri:
| XtremeX a răspuns:

Da, nemtii aveau cele mai calitative masini, dar in anii 80-90... Dar daca vrei o masina neaparat germana care sa consume putin, sa fie fiabila si nu in ultimul rand luxoasa, spatioasa eu as recomanda Opel Iinsignia 2. 0Dtci, are 150 cp, o garda a sol acceptabila, consum 6-6, 5 extraurban, are 1. 9tone, este stabila, luxoasa, spatioasa cat un autobuz iar berlina arata exceptional. Dar cum zicea si colegu, in prezent jazponezii detin suprematia. masini germane bune existau in anii 80-90!