| Nutzu_Yonutz_1974 a întrebat:

Salut, am un cross de 125 2t si am o problema la el. Cateodata nu mi se accelereaza aproape deloc doar 500 de ture, pe acolo. Dar cateodata se accelereaza foarte bine, pareri?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De verificat carburatorul sau cablul și traseul cablului de accelerație

| NarcisIfrim a răspuns:

Probeaza cablul de acceleratie, sa verifici ambreajul și pinioanele.

| Nutzu_Yonutz_1974 explică:

Am uitat sa precizez ca a stat 2 3 luni pe dreapta ca a fost stricata, si nu avea probleme de acest gen.