| TbW a întrebat:

Am un Ford Mondeo mk3. Am luat un modulator de muzica și când l-am băgat in bricheta mașinii, a scos fum. Acum nu mi se mai închid geamurile, nu mai merge faza lunga, casetofonul și tot ce aparține de panoul cu siguranțe. M-am uitat la toate siguranțele și sunt bune. Am mai și schimbat din ele și degeaba. Din ce cauza nu mai merg?

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Sigurantele sunt bune dar totul e ars pe circuit.
Doar in service mai ai sanse.

| Irinelp a răspuns:

Probabil că acea instalație electrică a făcut scurt circuit, poti sa duci masina in servis pentru verificari.

| Whitesnake99 a răspuns:

Daca ai luat cine stie ce chinezarie...serios acum mai bine luai un casetofon Pioneer sau Alpine second hand cu 50-100 de lei si aia era.