| Cristian_Adi_1998 a întrebat:

Salut. Am un golf 5 Gti 280 stage 2 și problema e ca l-am accelerat in treapta 1 i-ar după asta mașina a început sa meargă in șocuri. Dacă o scot din viteza, și nu o accelerez, motorul se oprește. Poate sa ma ajute cineva?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Poate să te ajute la service. Sunt zeci de senzori care pot fi de vină, degeaba ți se zice aici.

| Panamax a răspuns:

Porneste la fel ca inainte sau mai greu?
In bord nu s-a aprins nimic?

| Cristian_Adi_1998 explică (pentru Panamax):

Pornește ca înainte. S a aprins motorașul in bord galben. Am pus-o pe tester și da ceva de la alimentare

| Panamax a răspuns (pentru Cristian_Adi_1998):

Am avut 5 ani modelul ala de motor.
Mecanicii nostri sunt incompetenti cand vine vorba despre turbo pe benzina.
Din pacate este plina de senzori.Iti convine sa-ti cump[eri un tester vag com de 150 de lei si sa incepi sa-i inveti capriciile.
Ar fi fost bine daca stiai exact eroarea.