| CristiB93 a întrebat:

Sa va intreb cu o problema la masina. Cand merg mult cateva sute de km la un moment dat dupa ce o scot din viteza si o las la relantiu se opreste motorul,cade acul de la turatie pe zero si imi apare in bord martorul stop,dar daca o accelerez si e in viteza imediat isi revine,cat e in miscare si bag in viteza isi revine imediat dar daca o scot din viteza iar se opreste in mers. Asa imi face de cateva ori apoi isi revine si nu mai se opreste, apoi dupa o distanta de 50, 100 de km iar incepe problema asta. Ma refer la drum lung, la drum scurt nu face asa. Ce credeti ca ar putea sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Are motoras de relanti, poate ala e 'dus'.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Curata senzorul de turatie de pe volanta.
S-ar putea sa nu aiba nici o treaba, dar daca n-ai zis nici despre ce 'utilaj' e vorba...

| CristiB93 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Renault Clio 2001, 1 4 benzina

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru CristiB93):

Are motoras de relanti, poate ala e 'dus'.