| anonim_4396 a întrebat:

Am un golf iv si ma gandesc sa scot catalizatorul si daca masina va trece de itp?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aha... Si te blocheaza cei de la RAR, ca sa vina sa asiste la ITP-ul tau. Am patit asta miercuri. Nu le-a venit sa creada, cand au vazut Dacie cu franele impecabile... S-au mai uitat la serii, au comentat ca am suduri, m-am pus in gura cu ei, ca sudurile erau in zone permise (am si calificare ca tinichigiu auto), si au plecat de acolo rosii la fata.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Razy007 a răspuns:

Daca scoti catalizatorul, masina nu se va mai incadra in norma ei de poluare (euro 3, daca nu ma insel). Baietii is vor da seama imediat, datorita faptului ca masina va emana noxe mai mult fata de cat ar trebui si nu vei trece de ITP.
Daca vrei sa scoti ceva din Golf, schimba-i tot traseul evacuarii cu unul sport, dar pune catalizatorul la locul lui.
Bafta! happy