| BoRRis a întrebat:

Salut,am un malaguti spa motor de 100cc,de ceva timp nu mai porneste decat accelerat,cand se incalzeste nu prea trage,se opreste motorul in mers, se porneste iar in viteza... Ce probleme are oare?

3 răspunsuri:
| maniacutz2003 a răspuns:

Iti recomand ia 4L motorina/benzina si varsa pe motor, dupa ia un chibrit/bricheta aprinde-l/aprindeo si dai foc! si ia-ti un motor care functioneaza! Succes!

| OlafSvartberg a răspuns:

Vezi sa nu traga aer fals prin carburator. Verifica rezervorul, s-ar putea sa fie benzina amestecata sau sa-ti fi turnat cineva ceva in rezervor (am patit eu).
Verifica si sa nu ai gauri...
Oricum, cat vrei sa traga la 100cc?

| BoRRis explică:

Am rezolva, era apa in benzina, a dracu lukoill luaur foc:@:@::@