| Musuic a întrebat:

Am un opel astra g 2001 in 2 usi. Difuzorul din dreapta a inceput sa faca urat si m-am hotarat sa schimb difuzoarele pe fata. Cautand am vazut ca normal la acest model difuzoarele sunt de 16.5, dar am masurat difuzorul meu si are 15. E posibil sa pun de 16.5? Daca nu, unde as putea gasi de 15 ca nu prea gasesc pe internet. Si ce sa aleg dintre difuzoare coaxiale si sistem, nu prea am inteles diferenta dintre ele.

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Cum adica sistem? te referi la amplificator si subwoofer? difuzoare iti recomand sa cumperi aceeasi masura, cat despre putere(depinde ce player ai)iti ajunge 50w rms.

| Boxyoru a răspuns:

Puneti ciutare si un tub de bax si nu-ti mai bati capu