| anonim_4396 a întrebat:

Am un opel astra g din 2004, 1.7 cdti. In timp ce mergeam cu el s-a aprins martorul "airbag". Am verificat mufele de sub scaune dar erau la locul lor. Precizez ca in urma cu 2 zile am schimbat puntea de diode si regulatorul la un service autorizat. Care poate fi problema?

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Cablu sau mufa nu sta bine sau nu face contact.

| ManeaAlex a răspuns:

Daca ai scos mufa si ai bagat-o inapoi s-ar putea sa nu iti mai citeasca o eroare cv de genu. trebuie sa te duci la un service...

| ManeaAlex a răspuns:

Daca ai scos mufa si ai bagat-o inapoi s-ar putea sa nu iti mai citeasca o eroare cv de genu.
trebuie sa te duci la un service...

| z99fun a răspuns:

Am rezolvat problema. Am fost la service si desi mufa de sub scaunul soferului era la locul ei nu facea bine atingere. S-au uitat baietii de acolo la fire, le-au aranjat, au conectat mufa, s-a facut resetarea erorii cu calculatorul si problema s-a rezolvat.