| Iulian_Ene_1998_XnCf a întrebat:

Salut, am un opel corsa c 2001 si vreau sa-i fac schimbul de ulei si nu stiu exact ce ulei sa iau omul de la care am luat masina a zis de 15w40(benzina) am mai cautat si pe anumite forumuri si am vazut ca si 10w40(benzina) este bun, ma poate ajuta si pe mine cineva cu alegerea uleiului? Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

E bun 10w40 dar e și mai bun 5w40 sintetic. Mergi cu el 10-15.000 km. Tu știi dacă mașina merită!

| Iulian_Ene_1998_XnCf explică (pentru sierra1):

Da masina merita, dar eu nu am inteles ce inseamna 5w40 10w40 stiu ca este ceva vascozitate.

| sierra1 a răspuns (pentru Iulian_Ene_1998_XnCf):

Sunt niște standarde, nu intrăm in detalii dar aici vorbim de uleiuri de calitate. Mai vezi să fie de la Castrol, elf, shell, total, liqui,...

| Iulian_Ene_1998_XnCf explică (pentru sierra1):

Ok, mersi.

| sierra1 a răspuns (pentru Iulian_Ene_1998_XnCf):

Să fii iubit!