| Alexandru1998smart a întrebat:

Salut, am un passat b5.5 din 2000 motor 1.9 diesel și mereu am aceeași problemă, nu pornește. Tin sa menționez că am baterie nouă, iar cand dau la automat îmi învârte,dar parcă nu s-ar alimenta, nu pornește și rareori cand o ia, s-a mai confruntat cineva cu această problemă?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e motor PD si esti din ala care vrea sa o repare pe internet, slabe sanse sa-ti mearga vreodata bine.
Sunt foarte multe de verificat si multe consumabile scumpe de schimbat pentru a elimina din posibilitati.
Motoarele PD sunt foarte ciufute. Daca nu le faci reviziile corecte, bagi motorina in ele doar ca sa scoata fum.

| OldSoul a răspuns:

Daca porneste odata, o opresti si o repornesti tot atunci, urmatoarele ore, sau chiar in aceeasi zi, porneste bine?

| Mihai0101 a răspuns:

Vezi de bujile incandescente alea daca sunt vechi si uzate nu porneste fara ele trebuie inlocuite nu sunt scumpe.
Funda

| Flavyuseduard a răspuns:

Salta capota și vezi dacă baga motorina, apoi vezi de bujii, distribuție(am pățit chiar eu)

| Alexandru1998smart explică:

Mai nou doar daca scot piulita de la filtrul de motorina pornește