| nelu03 a întrebat:

Am un peugeot 307 1, 6 benzina si nu mai porneste. Am schimbat bujiile,benzina vine, scanteie da dar tot nu porneste. Daca ma puteti ajuta, va multumesc!

3 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Daca spui ca benzina ai, scanteie ai fa asa : scoti bujiile si dai la automat de mai multe ori, stergi bujiile si le bagi la loc, dai cheie si trebuie sa porneasca,. Nai mentiontionat daca scoti bujiile umede?

Răspuns utilizator avertizat
| CosminALX a răspuns:

Acum daca ai inecat-o nu mai porneste nici impinsa, trebuie sa scoti bujiile, le cureti si lasi afara locul unde intra bujia liber ca sa se usuce, altfel risti sa pui iar bujia si la primul start sa o inece din nou. Dupa ce le pui la loc, tragi socul si ii dai cheie.