| lemnuc a întrebat:

am un Opel astra F din 97, benzina 1.4, 90 cp, 16 V.
Si de ceva vreme (dar in special iarna sau cand e frig) am o problema, porneste foarte, foarte greu, am schimbat si bujiile, o alta problema ar mai fi, mi se aprinde pe bord martorul "S" si palpaie, atata timp cat acel beculet palpaie motortul merge foarte lent si de abia trage. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, doar de la cunoscatori multumesc.

4 răspunsuri:
| Toader_Alex_1989 a răspuns:

Vezi poate bateria e de vina, uitete daca mai ai ulei, normal iarna masinile pornesc mai greu lasa motorul pornit sa se incalzeasca putin si dupa pleci cu masina! si cea mai buna solutie du-o la un mecanic!

| lemnuc explică (pentru Toader_Alex_1989):

Am uitat sa mentionez ca bateria e noua Varta de 65, deci bateria sigur nu e. Mersi oricum, daca nu o sa rezolv problema pana la urma tot la mecanic ajung, dar am sperat totusi sa rezolv eu cumva daca nu e ceva grav.

| Toader_Alex_1989 a răspuns (pentru lemnuc):

Decat sa o strici sau sa-i faci ceva si mai grav daca nu te pricepi, du-o la un expert sau care stie mai bine! am unu in zona aici care tot umbla la masina crezand ca stie ce face, dar de fapt o agrava mai tare de asta iti ziceam! poate nu ai nimic grav si te costa doar drumu si acolo ceva banuti pentru tipii aia care sau uitat la ea!

| lemnuc explică (pentru Toader_Alex_1989):

Mersi mult de sfat happy