| anachida a întrebat:

Am un Renault Megane Clasic si vreau sa resetez erorile din calculatorul de bord! Cum pot sa procedez? Daca scot borna de la baterie este de ajuns? Se reseteaza erorile? M-ar interesa si o carte service de la acesta masina, ma poate ajuta cineva? Unde as putea gasi, o descarcare electronica, un cd de cumparaT, un manual de reparatii si de intretinere? Un site bun de piese auto, stiti? Va multumesc, o seara buna, pa pa!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Salut, uite aici un link unde ai scris detaliat cum sa resetezi erorile din bordul masini tale fara a scoate bornele de la baterie, decat cu ajutorul butoanelor de pe bordul masini tale. http://www.vipercar.com/....../index.php

| gabrielgypps a răspuns:

Eu am de vreau 5 ani un laguna, si evit pe cat posibil sa scot bateria, de fapt am scos-o o singura data cand am cumparat masina ca s-o inlocuiesc.calculatorul de bord are si el un soft ca orice calculator, si trebuie inlocuit cu softul adecvat.trebuie sa mergi la casa renault si sa incerci acolo, si oricum in romania nu cred ca gasesti.am un tovaras cu o laguna hidramata, mergea cu 160 pe autostrada si a scos-0 pe liber apoi a introdus iar viteza si si=a stricat masina. a crezut ca e cutia de viteza, pana ce a schimbat=o insa s-a dovedit a fi calculatorul de bord. 800 euros ca sa-i resofteze calculatorul. si s-a lasat de paguba. acum depinde ce erori are calc tau.