| CovidiuMarius a întrebat:

Salut,am un scuter electric de 1500w si o baterie de 20ah, il am de iarna trecută, acum face figuri.Pun contactul..bateria incarcată și când ma urc si dau sa accelerez moare tot curentul din el si dupa trebuie sa scot mufa din baterie si sa o pun iar, e bateria defectă?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Simptomul este de baterie slabita.

Daca-l ai nou (nu e mai vechi de 2 ani), atunci este in garantie. Du-l inapoi la vanzator, impreuna cu bonul de casa si restul actelor /accesorilor, care-i apartin!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e cu plumb, posibil să fie sulfatată. Dacă e Li-Ion, posibil sa ai cel puțin un element "mort".

| Mirel4412 a răspuns:

Aici ne putem da toti cu parerea, daca chiar vrei o inspectie la baterie du-te la un service de scutere electrice, poate sa fie si o defectiune minora de cativa lei

| CovidiuMarius explică (pentru Mirel4412):

Am să caut, am lăsat-o pusă pe scuter 2 zile..si afuma văd că merge si nu mai face figuri..am consumat bateria.iar acum sa o pun la incarcat

Răspuns utilizator avertizat