| Gaby122 a întrebat:

Am un scuter suzuki katana ay50, din 2006, si este limitat la 50. Daca poate cine sa imi spuna ce fel de limitare are? Am tot cautat pe net dar nu am gasit nimic. Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| madalinpatrasc a răspuns:

Pai el este limitat ori din CDI ori are saiba la variator

9 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

fie este vorba de cmc(centimetri cubi) si inseamna ca il poti duca pana la 60 70cmc depinde cati are el maxim, fie de viteza maxima de 50km/hhappy bafta

| KaPy2 a răspuns:

Uita-te bine la carburator sa nu aiba acolo limitatoru sa nu se accelereze la maxim

| KaPy2 a răspuns:

Fumul il scoate de la ulei, lasa-l tu la relanteu 1 min asa si dupa accelereazal sa vezi ce fum o sa-ti scoata, orice scuter are saiba la variator asa este facut din fabrica, mai cauta pe la carburator sa nu se traga toata sufa si sa nu-i permita sa se tureze la maxim

| Gaby122 explică (pentru KaPy2):

Da cand il accelerez scote un fum aproape negru. Aha deci saiba aia nu are legatura cu limitarea, sa ma uit la carburator. ok mersi

| KaPy2 a răspuns (pentru Gaby122):

Si saiba aia este ca un limitator nu se mai urca cureaua pana sus de tot pe variator, deci conteaza si aia

| Gaby122 explică (pentru KaPy2):

Aha. Merci

| Gaby122 explică (pentru KaPy2):

Sal. M-am uitat astazi la carburator si se trage toata sufa aia. Altceva? sau poate atat merge el maxim?

| KaPy2 a răspuns (pentru Gaby122):

Nu stiu poate atat fuge el...

| Gaby122 explică:

Da avea o saiba. Ms mult. Acum am vazut ca imi scoate mult fum, si are o culoare apropiata de negru, si pana acum nu se dea deloc fumul. Ce ar putea avea? Sau este din cauza vremii de afara?