| RedBul33 a întrebat:

Salut am un scuter yamaha aerox,cand il accelerez intrerupe, nu stiu din ce cauza, poate sa fie si de la curent..sau din carburator...am schimbat si bobina...tot asa face, ce pot sa fac sa ii aflu buba? dau funda!

5 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Curatai toba sa vezi iti mai da intrerupt, pune si tu o bujie mai buna, regleaza bine aeru din filtur de aer

| Dei17MI a răspuns:

Pasul I: Desfaci carburatorul cui ponotu jigloarele
Pasul II: le cureti cu un compresor
Pasul III:Cureti si filtru de aer
Pasul IV:Le pui inapoi cu grija

| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Pai ia-ti un copresor de aer si curata-ti bine carboratoru,, si incearca fara filtrul de aer,, sau poate ai da prea multa benzina,, funda?

| RedBul33 explică (pentru śĩĿṽịṻ):

Funda...cand o`i vedea eu ca merge bine.

| KooSs a răspuns:

Asa mi-a facut si mie.inseamna ca ti s-a dus releu la incarcare.scoate-i mufa si o sa vezi deferenta. funda?