| ElGreco88 a întrebat:

Unde este limitat un scuter Yamaha nitro!? / aerox Multumesc funda

6 răspunsuri:
| dru1darius a răspuns:

In mai multe locuri, depinde ce an ii, la modelele noi are limitare electronica, in rest ai limitator in toba, variator, carburator

| ElGreco88 explică (pentru dru1darius):

Limitarea de la variator care este? Multumesc

| dru1darius a răspuns (pentru ElGreco88):

Adica are o saiba care iti poate limita cureau sa urce, insa este modele de variatoare care vin cu saiba, cel mai bine dai capacul jos si vezi pana urca cureau

| ElGreco88 explică (pentru dru1darius):

Am verificat variatorul si nu are nimic, nici o saiba, ramane carburatorul, care e acel surub care face limitarea aia, ca suruburi are multe, adica pe unde este situat, eventul o poza ceva te rog cu zona respectiva /surubul. Multumesc

| dru1darius a răspuns (pentru ElGreco88):

Surub nu exista, exista doar pe traseu de la acceleratie un tub in care ai o bucata de plumb care te impiedica sa deschida carburatorul tot pistonasul, de ala poti scapa doar daca refaci tu tot traseul

| ElGreco88 explică (pentru dru1darius):

Da add te rog frumos danny. ftw18!