| SergiuuS a întrebat:

Salut, am un șurub care se desface cu un imbus, dar șurubul e uzat și imbusul se învârte în gol, stiti cumva cum as putea să-l desfac?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt mai multe metode: sudezi ceva in capul lui, il gauresti sau folosesti un extractor de suruburi.

| relian a răspuns:

In general suruburile astea cu cap hex,asa se numesc nu Imbus laughing imbus e o firma care face scule,in sf deci suruburile astea au cap care nu este ingropat in material, asa ca poti cu un cleste sa incerci sa desfaci, un mox ceva daca ai loc, ori sudezi alt surub pe capu astuia si apoi desfaci.
Sau cu o panaza de metal incerci sa tai un canal in capu acelui surub, nu prea mare sa nu se rupa, apoi incerci cu o surubelnita.
Te descurci tu ca esti baiat mare laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Superglue, poxipol
superglue il poti scoate dupa aia cu apa

| Alexia26 a răspuns:

Cat de uzat?