| EmiBluey a întrebat:

Stie cineva cum pot sa desurubez surubul acela de la foarfece?
Vreau sa desfac un foarfec si apoi sa il folosesc ca un "throwing knife" deoarece mi-am pierdut setul original si comanda dureaza 2 sapt pana ajunge in Romania asa ca pana ajunge sa am si eu ce sa folosesc.
Foarfecul este prins cu un surub si ceva care nu stiu cum sa descriu care se invarte odata cu surubul facand astfel imposibil pentru mine sa il desurubez. Ajutor?

4 răspunsuri:
| francut a răspuns:

E insurubat? Eu stiam ca sunt nituite.

| EmiBluey explică (pentru francut):

Da. Are un surub destul de mare pe o pare si pe cealalta parte un fel de capac iar de fiecare data cand incerc sa rotesc surubul se roteste si capacul (Ambele sunt din metal)

| DumitruS a răspuns:

Nu stiu cu ce te ocupi dar suna dubios. laughing

Desfaci degeaba, n-o sa mearga. Ca sa poti arunca un cutit cum zici tu, ala trebuie sa fie facut intr-un anume fel. Trebuie sa existe echilibru intre lama si maner, la greutate ma refer si nu e cazul la foarfeca.

Apoi, foarfeca nu e asa aerodinamica deci eu zic sa stai cuminte, nu cred ca o sa poti oricum sa arunci cutitul.

| EmiBluey explică (pentru DumitruS):

Stai linistit nu e legat de intrebarea trecuta daca asta credeai laughing
Asta e doar un hobby care imi place.