| anonymous00702 a întrebat:

Salut, Am un Utb 650m. Azi la ora 10:00. am vrut sa–l pornesc, cand am bagat cheia in contact si am apasat pe butonul din bord, de cate ori il apasam facea un bacait si nu pornea.
Am coborat din cabina tractorului si am apasat pe butonul de la electromotor. Am apasat de vro 3 ori si tot aceasi reactie, se invartea pe loc. Adica nu intra in roata aceea care o invarte sa poreneasca tractorul.
Sigur stitii mai bine decat mine.

Va rog ajutati–ma!

Răspuns Câştigător
| Onose_Iulian_1997 a răspuns:

Exista posibilitatea sa ti se fi uzat bendixul si nu mai cupleaza in volanta .....sau mai exista cazul sa moara bateria dar atunci nu merge de loc demarorul.