| XterIasi a întrebat:

Am un mercedes w203 (c220 2002), nu am avut nici o problema cu el pana in aceasta seara, am parcat si am stat cam 1 ora. Cand am vrut sa plec, am bagat cheia in contact si nu mai pornea, deși bateria este buna, martorii mi se aprind in bord si radioul funcționează normal, farurile tot... Deci nu invarte, care sa fie problema?
Am înțeles ca exista si o siguranță care posibil sa fie arsa... Stie care?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da exista si o siguranta n stiu sa iti explic care trebuie sa apelezi la cineva care cunoaste fiecare siguranta ce reprezinta sau incearca sa le scoti rand pe rand si vezi care are acel filament rupt, aceea este vinovata.
Daca nu gasesti nicio siguranta arsa te orientezi pe verificat electromotorul, periile si bobina s-ar putea sa se fi uzat.
Apeleaza la un electrician auto, operatiunile astea nu sunt scumpe.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna maine dimineata la un service auto si vin ei sa o ridice si sa o repare.

| Panamax a răspuns:

Cel mai probabil electromotorul daca zici ca nu invarte.

| Denila123 a răspuns:

Ai borna slaba la electro motor

| cyberalex a răspuns:

Cauze multiple:
- deschide cutia de siguranta (desenul este pe ea in interior) verifica.
- verifica masa de pe motor (cutie),
- apoi legaturile de la electromotor (demaror),
- bateria (peste 12V),
- releu pornire.

| XterIasi explică:

Tin sa menționez ca am încercat astazi si de aude un țiuit din zona motorului...