| MarinicaOly a întrebat:

Salut! Am un VW golf 5 2.0 tdi cod motor BMM și mi s-a dus cutia dsg, ce cod de cutie corespunde cu codul de motor? Va mulțumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca seria de sasiu VIN spune si ce cutie, ce tip este

| relian a răspuns:

Intreaba la reprezentanta, aia sigur trebuie sa stie, au acolo part number, ti-l da, dupa ala cauti transmisie.

Dar cred ca nu stii cit costa laughing asta daca cumperi una noua.Asa ca mai bine du pe a ta la reparat, ajungi mai putin.
Ce anume s-a defectat la transmisia aia ce spui? Daca spui ca s-a dus, inseamna ca ai facut o scanare ceva, a dat ceva coduri, alea arata ce probleme ar fi, asa ca nu arunci o cutie doar ca s-a dus laughing

Cine stie, poate e ceva mai usor, ori nu-i asa de scump sa repari.Noua te rupe, folosita, nu stii peste ce dai, asa ca ramane sa repari a ta.
Ori daca una folosita are pret ca si cit te-ar ajunge pe tine sa repari, ia pe aia folosita.

fa si tu calcule, vezi cum ai iesi mai bine.
Pe cutia aia sigur ai o eticheta metalica, scrie ce model, este, poti cauta si dupa acea eticheta, asta daca o poti vedea, daca ai acces sa vezi.
Mai sunt cei care vind piese, de astia mari, aia daca le spui VIN-ul masinii, cauta si iti spune care transmisie este buna pentru masina ta.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Du-te cu talonul la un magazin de piese si iti vor comanda ei una exact sa se potriveasca.