| Luchius a întrebat:

Am unele nelamuriri legate de anumite marci auto si anume: peste ceva timp doresc sa achizitionez o masina insa sunt nesigur in privinta marcii.Candidatele ar fi : Alfa Romeo (156),Mitsubishi ( Space Star), Opel (Astra), Renault ( Megane/Scenic) Ford (Focus). Ceea ce ma intereseaza in mod special e fiabilitatea acestor masini, sa fie cat de cat ieftin de intretinut.Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| bogdhanel a răspuns:

Am avut alfa 156 numai probleme mi-a facut, am avut mitsubishi la fel, am renault megane 2 hatchback 1.5 sunt multumit de ea dar se cam strica usor. ford focus are maica-mea e foarte multumita. in rest nu stiu ce sa zic orienteaza-te mai mult pe opel sau ford...

| Luchius explică (pentru bogdhanel):

Mersi de raspuns

| AgathaRo a răspuns (pentru Luchius):

Sa te feresti de marcile frantuzesti Renault in special, piesele si manopera te indoaie.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Opel-ce-i nemtesc e sfant

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Mitsubitsi este cel mai indicat.consum redus de carburanti, silentioasa, garantia motorului pentru multi km.dezavantaje? fiind o masina japoneza, nu cred ca inca este pregatita pentru drumurile noastre care sunt sub orice critica.si poate si piesele de schimb se gasesc mai greu dar nu imposibil.sunt f ieftine, depinde de la model la model. daca nu, orienteaza-te catre masini nemtesti, in afara de opel.bafta!