| skary a întrebat:

Salut, am vazut la tv ca se va da o lege in care nu mai poti sa circuli cu o masina inmatriculata pe Bulgaria, au voie sa faca asta in UE?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In principiu au voie, UE nu e un fel de sef care face toate legile pentru toate tarile membre, fiecare tara isi pastreaza independenta si dreptul de a se organiza singura dupa cum considera de cuviinta happy
pe de alta parte, nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca ma loveste o masina inmatriculata in Bulgaria, hai sa dau fuga la asiguratorul bulgar, sau cum? o sa fie la stirile de la ora 19.00 de la antena 1 stiri despre chestia asta, poate ne lamurim exact care-i treaba

| VadTot a răspuns:

Hai sa te ajut un pic.ai vazut la tv ca au dat o lege in care orice masina inmatriculata intr o alta tara decit Romania are voie sa circule in Romania doar 90de zile! ok? La cate legi sunt in Romania care se dau cap in cap cu cele din UE ce mai este o lege in pluslaughing))

| iKronstadt a răspuns:

Da, au voie. Dacă mi-ar sta în putere, aș impune aceeași lege. Vreți doar legi care să permită să vă sustrageți pedepselor? Cei mai inconștienți/nesimțiți șoferi de pe șoselele României sunt cei cu mașini înmatriculate în Bulgaria. Fac ce vor în trafic, bazându-se pe faptul că poliția română nu îi are în baza de date. Eu unul, fac țara cu mașina de serviciu, și sunt sătul de cocalarii ăștia. Cum îi prind, cum îi ard. Dacă poliția nu se poate ocupa de ei, lasă că ne ocupam noi, drumarii!
WARNING! Libertatea prost înțeleasă dăunează grav sănătății!

| CristiUcV a răspuns:

O sa poti circula cu masina daca este inmatriculata in alta tara doar 90 de zile pe anwinking