| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut la unele masini numerele de inmatriculare vopsite cu negru, acolo unde este albastru... mai exact in zona cu "Ro" si stelutele uniunii. Vreau si eu, cu ce se vopsesc mai exact? Am masina colantata negru mat si s-ar potrivi perfect. Mersi!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca ai voie sa vopsesti acea zona a placutei de inmatriculare, intrucat se considera modificare a placutei de inamatriculare, la fel cum nu ai voie sa folosesti un alt font decat cel folosit si reglementat de autoritati, adica nu folosesc fontul arial black de ex. la numarul de inmatriculare ca asa vreau eu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa ramai fara certificat la masina ta frumos colantata?

| Sofer a răspuns:

Lasă nr de înmatriculare asa cum l-ai primit.