| deyutz95 a întrebat:

Salut,cum fac sa schimb numerele de inmatriculare la masina? adica vreau sa iau nr de la cea veche sa le pun pe cea noua

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O radiezi sau o vinzi pe cea veche și păstrezi numerele. La înmatricularea celei noi, ar trebui să figurezi în evidență cu numere reținute.

| deyutz95 explică (pentru mihai69):

Pai eu nu o vand pe cea veche, inca o pastrez

| mihai69 a răspuns (pentru deyutz95):

Păi nu am zis că e musai să o vinzi - am expus cele două variante posibile: radiere SAU vânzare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Radiezi din circulatie pe aia veche, nu trebuie s-o vinzi. Platesti taxa de rezervare pentru numere si o inmatriculezi pe cea noua cu numerele rezervate.

| Blogerblu a răspuns:

De ce