| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut un golf 4 1.9 tdi dar in spate nu scria TDI ci Sport. Stiti la ce ma refer scrisul acela. Ce semnifica?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Semnfica ca cineva a dorit sa o tuneze adaugand acel scris.
Genul ala de tuning care se face prin geamuri fumurii.

Altfel spus, nu inseamna nimic, acel scris nu e din fabrica, e adaugat de unul din posesorii anteriori fara a avea vreo legatura cu masina, motorizarea si asa mai departe.
Pur si simplu e un accesoriu estetic, a carui rol, eu personal nu-l vad.

| KanameKuran a răspuns:

TDI = Turbocharged Direct Injection (Injecție directă cu turbocompresor) si se refera la modul in care combustibilul este distribuit in pistoanele motorului.

| BuGsstormbunny a răspuns:

Eu ma refer ca langa stopuri nu scrie TDi ci Sport.

Răspuns utilizator avertizat