| Whipperx1 a întrebat:

As dori cateva pareri despre Kia Ceed si Hyundai i30, modelele mai vechi, nu cele noi.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Orice masina facuta pe platforma cu golfu 5.Ai ca optiuni: Vw golf 5, golf 5 plus, jetta, Seat Leon. Audi A3, Skoda Octavia.Arata toate diferit dar sunt aceeasi masina. Oricare e ok daca masina e intretinuta corespunzator si o verifici bine.Cum am mai spus si inainte, fugi de 1. 9TDI BXE fiindca are o problema din fabrica si te trezesti cum iti zboara un piston prin blocul motor(nu glumesc).Cel mai ok e 1. 9TDI BKC dupa mine.
P.S. Noi am avut Jetta BXE ce a avut probleme cu motorul si acum avem Golf 5 BKC ce e ok.

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Stiu ca probabil ai pus intrebarea asta din cauza sfatului meu dar mno laughing.Din ce am vazut pe net, lumea lauda Kia si Hyundai ca fiind masini foarte fiabile.Eu personal am condus un Hyundai i30 2009 180. 000km 1. 6CRDI 90cp vreo 20km si am fost cu proprietarul ei la un drum lung de 300km.Se conduce foarte usor prin oras si pe autostrada la 120km/h ii e ok si consuma putin. Piesele is ok ca pret.Ca confort si asa as zice ca e undeva intre golf 4 si golf 5.Eu am avut Golf 4 si mi se pare mai ok Hyundai i30 dar nu da senzatia aia de calitate la interior care il da golf 5(are tata).Un lucru fain la masina asta este spatiul, 4 adulti de 1.85 pot sta lejer in ea.Colegul meu de serviciu a facut cam 20. 000km si nu are probleme. Daca nu esti sigur pe firma asta poti oricand sa mergi pe ceva din grupul VAG 1.9 TDI. happy

| Whipperx1 explică (pentru ClaudiuM1997):

Ce imi recomanzi din grupul VAG 1.9 TDI pana in 3500 euro?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Whipperx1):

Orice masina facuta pe platforma cu golfu 5.Ai ca optiuni: Vw golf 5, golf 5 plus, jetta, Seat Leon. Audi A3, Skoda Octavia.Arata toate diferit dar sunt aceeasi masina. Oricare e ok daca masina e intretinuta corespunzator si o verifici bine.Cum am mai spus si inainte, fugi de 1. 9TDI BXE fiindca are o problema din fabrica si te trezesti cum iti zboara un piston prin blocul motor(nu glumesc).Cel mai ok e 1. 9TDI BKC dupa mine.
P.S. Noi am avut Jetta BXE ce a avut probleme cu motorul si acum avem Golf 5 BKC ce e ok.

| Whipperx1 explică:

Ce imi recomanzi din grupul VAG motor 1. 9tdi?