| Romeo666 a întrebat:

Salut.As dori sa cumpar o masina Hibrida pe Benzina/Electric adica este si Benzina si Electrica.Mentionez ca vreau sa o cumpar ca sa livrez doar la Glovo zilnic 10 ore si mai mult si parcurg 100+ kilometri.Este buna o masina Hibrida doar pentru Glovo? Dar ce masini Hibride imi recomandati pentru ce am nevoie adica pentru livrat la Glovo dar sa fie Automata, Trapa si Geamuri Electrice si sa fie si de oras adica micuta.Dar ce masina doar pe Benzina sau doar pe Electric si sa fie micuta de oras maxim 4 usi Automata, Trapa si Geamuri Electrice imi recomandati doar pentru Glovo 10 ore si mai mult imi recomandati? As dori mai multe masini sa imi recomandati.Va multumesc din suflet!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai unde sa o incarci gratis sau ieftin, Dacia Spring

| mihai69 a răspuns:

Dacia Spring, Toyota Yaris hybrid, Renault Zoe etc.

| dinaprilie a răspuns:

Toyota prius.

| mihai69 a răspuns (pentru dinaprilie):

Asta numai mică nu e...

| dinaprilie a răspuns (pentru mihai69):

Sa se potriveasca cu intrebarea.

| Komarov a răspuns:

Orice Toyota hybrid ca sunt cei mai vechi pe segmentul asta, eu am detinut Prius prima generatie cu 475k km cu acelasi pack de baterii si nu dadea semne de oboseala, iar al doilea Prius pe care l-am avut a fost tot cu kilometraj urias plus instalatie de gaz deci practic mergeam pe gratis, iar mentenanta la masinile astea e minima pentru ca sunt extrem de fiabile, numai ca is lipsite de rafinament putin mai bine finisate decat Logan.