| Începătorul988 a întrebat:

As dori sa ii ofer un "mic" cadou prietenei mele cand va face varsta de 18ani.
M-am gandit la un Volkswagen Golf 6 1. 6TDI, de la o cunostinta ce l-a achizitionat de nou. Ce parere aveti despre aceste masini? Cum de descurca la drum lung cat si in oras?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea generos esti, asta nu e bine

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Eh, masina o cumpar de la o cunostinta (4800€), cu posibilitatea de a ii da banii in 3rate. Oricum ar fi, daca se intampla ceva pot vinde la randul meu masina.

| OldSoul a răspuns:

Si daca te paraseste dupa?

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Nu vad vreo problema, cat timp masina va fi pe numele tatalui meu. Asigurare si tiate cele mai mici. Pttshh happy

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Ok, te-ai gandit bine devil) rolling on the floor

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

laughing) si a mea e pe numele tatalui meu. laughing
Daca era pe al meu aveam asigurarea cel putin tripla. Asa am dat 120ron/3luni.

| BlueDark a răspuns:

Daca faci asta, asigura-te ca are permis laughing

| Începătorul988 explică (pentru BlueDark):

laughing) o sa-l ia. Cred daca nu pica orasu laughing)

| BlueDark a răspuns (pentru Începătorul988):

Luasem masina asta noua pentru ea...Dar tot eu o conduc...
laughing
Si cand nu pot sa o duc cu masina pe unde mai are ea nevoie trebuie sa ia taxiul laughing